Round 1

The Nagles March 31st

Round 2

Dunmanway April 28th

Round 3

Mt. Leinster May 5th

Round 4

Killarney September 1st

Round 5

Sligo September 29th

Round 4 Entry List

Aug 27, 2019 | 2019 Series, News, Round 4 |

Below is the complete entry list for this weekend’s fourth round of the series which will be held at Shronaboy Farm in Killarney, county Kerry.

If all riders could check their details and remember their number for sign in on Sunday.

# Name Club Name Category
1 Owen Franssen Emerald MTB & Tralee Bay MTB U50
2 Eoin Fitzgerald LMBC U50
3 John Doyle GRAVITY BC U30
4 David Walsh U30
5 Oisin Boydell EPIC MTB U40
6 Richard Thornhill REBEL MTB U40
7 Róisín Hickey GRAVITY BC Female
8 Al Maxwell GRAVITY BC U40
9 Gary Williams ML SYNDICATE U50
10 Peter Loscher MAD MTB U40
11 Diego Honorato KMBC U50
12 Conor Healy TEAM BALLYHOURA Youth/Junior
13 Will Powderly GRAVITY BC U40
14 Mick Ryan TRALEE BAY MOUNTAIN BIKE CLUB U40
15 Aaron McBride DONEGAL BAY CYCLING CLUB Elite (18+)
16 Robert Duggan KILLARNEY CC U30
17 Conan Abel DIRTY HOBBITS U40
18 Luke Courtney MBCC U30
19 Radek Blaha MBCC U40
20 Fergal O’Keeffe BREE RACING U40
21 Andrew Sweeny LMBC 50+
22 Darragh Sweeny LMBC Youth/Junior
23 Fionn Sweeny LMBC Youth/Junior
24 Kenneth Murphy BREE MTB eBike
25 Tara Browne GALWAY MTB Female
26 Philip Dollery LMBC Hardtail
27 Niall Considine U50
28 Dave Bermingham MBCC JAMF GRAVITY TEAM U40
29 Philip McDonagh VELOCITY MTB U50
30 David Dobson IMBRC 50+
31 Edwin O’Connor REBEL MTB 50+
32 Shane O Sullivan TEAM BALLYHOURA Youth/Junior
33 Aidan Barry MBCC 50+
34 Ivan Rajkov GALWAY MTB Hardtail
35 Keith Ryan GALWAY MTB U50
36 Jason Drummy TEAM BALLYHOURA eBike
37 Bryan Buckley TRALEE BAY MOUNTAIN BIKE CLUB U50
38 Pj Egan BREE RACING Hardtail
39 Richie Dunne U30
40 Robert Alvarado MBCC eBike
41 Declan O Connell eBike
42 Marty McLoughlin LMBC U40
43 Olive Mulqueen LMBC Female
44 Ross McCarthy U40
45 John Belling U30
46 Evan Murphy KILLARNEY CC Youth/Junior
47 Adam Murphy KILLARNEY CC Youth/Junior
48 Rory O Keeffe 021RACING U40
49 Pawel Poltorak U30
50 Leah Maunsell TEAM BALLYHOURA Female
51 Cieran Maunsell TEAM BALLYHOURA 50+
52 Ian Stryker KILLARNEY CC U30
53 Sean Fitzmaurice KILLARNEY CC U30
54 Daniel Collins LMBC U50
55 Sean O Sullivan TEAM BALLYHOURA U50
56 Stephen Foley LMBC U40
57 Charles Knowles U50
58 Mikie Galvin KILLARNEY CC U30
59 Nathan Kelly ML SYNDICATE U21
60 Ronan Glynn LMBC U40
61 Brian Chawke LMBC U40
62 Brendan Foley LMBC U40
63 Dara O’Daly GRAVITY BC U40
64 Jim O’Donoghue U50
65 Eamonn Horgan LMBC U50
66 Andy Bichard GALWAY MTB 50+
67 Cian Bichard GALWAY MTB Youth/Junior
68 Emmet Calllaghan IMBRC Elite (18+)
69 Ross Callaghan IMBRC Youth/Junior
70 Ian Mercier NO TEAM U50
71 Alex Nowotynski REBEL MTB U30
72 Niall Dooley GALWAY MTB U40
73 Brian Coughlan MBCC U50
74 Daniel Quaid Youth/Junior
75 Peter Guban EMERALD MTB & TRALEE BAY MTB U40
76 Mark O Shea U30
77 Pearse Donoghue GALWAY MTB U50
78 Mark Guerin LMBC eBike
79 Joseph Ryan LMBC U50
80 John Trainor Youth/Junior
81 Richard Pollard DIRTY HOBBITS U30
82 Max Schone Youth/Junior
83 Dominic Schone U30
84 Aaron Oconnor TRALEE BAY MOUNTAIN BIKE CLUB U40
85 David Coyne IMBRC U50
86 Eilis Davey IMBRC Female
87 David Kennedy REBEL MTB U40
88 Clyde Gaffney LMBC U50
89 Kyle Lawson DIRTY HOBBITS U30
90 Jason Scannell TRALEE BAY MOUNTAIN BIKE CLUB U50
91 Keith Armstrong DIRTY HOBBITS U30
92 Clive Crammond U30
93 Eoin McMahon GALWAY MTB U40
94 Pat Collins TEAM BALLYHOURA eBike
95 Barry Travers U40
96 Cathal Hickey KILLARNEY CC U30
97 Jason Jackson DIRTY HOBBITS U40
98 Anthony Watkins U40
99 Adrian Mulcahy TEAM BALLYHOURA U40
100 Mark O Connor KILLARNEY CC Youth/Junior
101 Shane McManus REBEL MTB U40
102 Jason Murphy THE BIG LITTLE BIKE SHOP Elite (18+)
103 Eoin O Sullivan LMBC U40
104 Tom Quirke TEAM BALLYHOURA U50
105 Tadhg Quirke TEAM BALLYHOURA Youth/Junior
106 Lisa Davis GAP MTN Female
107 Leon Rosser U30
108 Cody Lawlor ML SYNDICATE Youth/Junior
109 Alan Crowley REBEL MTB U30
110 Mike Holm REBEL MTB U40
111 Stefan Mathews TEAM BALLYHOURA U50
112 David McHugh WICKLOW MTB Elite (18+)
113 Khalid Rahmani MIGGLYMOOS U50
114 Timo Shinnors TEAM BALLYHOURA U50
115 Oscar Mccarthy KILLARNEY CC Youth/Junior
116 Hugh O’Reilly GALWAY MTB U30
117 Denis Mc Donnell MBCC U50
118 Darragh McDonnell MBCC Youth/Junior
119 Peter O’Neill IMBRC U50
120 Elizabeth Doherty IMBRC Female
121 Ciaran Cassidy BIKEWORX U40
122 Dan Kearney ML SYNDICATE Youth/Junior
123 Donal Cahalane REBEL MTB U40
124 Diarmuid McNamara NO TEAM U40
125 Grainne Burke ML SYNDICATE Female
126 Denis Foley LMBC U30
127 Michael Duffy MBCC Hardtail
128 Liam Duffy MBCC Hardtail
129 Kevin Murphy TRALEE BAY MOUNTAIN BIKE CLUB U40
130 Milo Donaldson LITTLEBIG BIKES Youth/Junior
131 Kevin Mc Caffrey GALWAY MTB U30
132 Mark McGlynn KILLARNEY CC Youth/Junior
133 Paul McLoughlin BESPOKE CYCLES U50
134 James McDonald Youth/Junior
135 Thomas Conroy LMBC U30
136 James Fleming MAD MTB Elite (18+)
137 Darius Guzauskas LMBC U40
138 Brendan Callaghan FEEL GOOD BICYCLES U21
139 Keith Brennan KILKENNY MTB U40
140 Luca Joyce-Nightingale REBEL MTB Youth/Junior
141 Aaran Nightingale REBEL MTB U50
142 Rory O’Driscoll MBCC eBike
143 Scott Coyne GALWAY MTB U40
144 Kevin Manning CRUCIAL U30
145 Peter Boaden ML SYNDICATE U40
146 John Dineen MBCC U50
147 Robin Fitzpatrick MBCC U50
148 Shane Leavy 021RACING U40
149 Martin Keaveney GALWAY MTB U40
150 Craig Berkeley ENDURODUCKS U40
151 Tommy Mcgarr NO TEAM U40
152 Emmet Kelly IMBRC U40
153 Oisin Buckley ENDURODUCKS U40
154 Simon Mullally MBCC U50
155 Michael Mullally MBCC Youth/Junior
156 Declan Sampson LMBC Hardtail
157 John Hinchy LMBC Hardtail
158 George Lordan MBCC Youth/Junior
159 Christian Canstein U30
160 Oliver Davy GAP MTB Youth/Junior
161 Sam Kerins BIKEWORX Youth/Junior
162 Kilian Mangan Youth/Junior
163 Paul Lenihan TRALEE BAY MOUNTAIN BIKE CLUB Elite (18+)
164 Patrick Cremin MAD MTB Hardtail
165 Meryn Zyderlaan GALWAY MTB U50
166 Michael Lee HOLLINGSWORTH CYLES U40
167 David Moynihan TRALEE BAY MOUNTAIN BIKE CLUB U30
168 Liam Long 021RACING U40
169 Terence Cunniffe GALWAY MTB U40
170 Karl Ennis HAVEN AV RACING 50+
171 Ross Ennis HAVEN AV RACING U21
172 Mortimer O’ Sullivan U40
173 Morgan O’Sullivan LMBC U50
174 Edward Murphy U30
175 Darren Murphy U30
176 Billy McSweeney KILLARNEY CC U50
177 Kyle Scully GAP MTB Youth/Junior
178 Cillian Doyle GAP MTB Youth/Junior
179 Kevin Johnston BIKING DIRTY U40
180 Padraic Buckley MBCC U50
181 Colin Fitzgerald U30
182 Adrian O Leary Hardtail
183 Ezra Dolan ML SYNDICATE Youth/Junior
184 Dr. Brian Hanley U40
185 Tom Hennigan GALWAY MTB Hardtail
186 Jamie Harnett Youth/Junior
187 Sam Bolger THE BIG LITTLE BIKE SHOP Youth/Junior
188 Mantas Viknius KMBC U40
189 Ben O’Keeffe KILLARNEY CC Hardtail
190 Martin Crowley REBEL MTB U40
191 Stephen Hickey KILLARNEY CC U30
192 Dan Casey THE BIG LITTLE BIKE SHOP U30
193 Cal Hollywood U30
194 Denis Hegarty CORK BMX CLUB U50
195 Yannick Galindo MBCC U40
196 Stephen Niland U40